Phalaenopsis doritaneopsis "aposya"- falenopsis fialový

Phalaenopsis doritaneopsis "aposya"- falenopsis fialový

bohatě kvetgoucí falenopsis fialový

Katalogové číslo:
  • Phalaenopsis doritaneopsis "aposya"- falenopsis fialový
  • Phalaenopsis doritaneopsis "aposya" falenopsis fialový ( fotografie s bleskem !)

Nabízíme sbírkový phalaenopsis  s velmi neobvyklým fialovým květem. Skutečná barva květu je někde mezi fotografií bez blesku a s bleskem. Bohužel zachytit zcela věrnou barvu u této odrůdy je problém a nám se to nepodařilo :-)

Umístění na světlém místě bez přímého slunce. Teplota celoročně pokojová. Vhodné severní okno. Zálivka běžná, měkkou vodou, občas nechat substrát vyschnout. Zemina speciální na orchideje. Hnojit každé 3 týdny hnojivem na orchideje. Doporučujeme použít Organoferm (tepelně zpracovaný chlévský hnůj) – dobře reaguje na organické hnojení. Nepoškozovat vzdušné kořeny.

Odstraníme – li kvetoucí stvol pod původním prvním květem, velmi často ze zbylé části stvolu vyroste další květonosná odnož. V nabídce jsou rostliny ,kde výška u dospělé rostliny může být velmi malá, střední nebo velká. Stejně tak u květů. U odrůd se sleduje i četnost odnožování květonosných výhonů, která je také různá .Falenopsis je rostlina určená i pro začátečníky. Velmi často a spolehlivě nakvétá. Doporučujeme jako jednu z nejvděčnějších pokojových rostlin.

Dodáváme dospělou rostlinu s květem (září 2016) nebo bez květu .