Leucospermum glabrum*tottum "red carnival"

Leucospermum glabrum*tottum "red carnival"

Leucospermum glabrum*tottum " red carnival "

Katalogové číslo:
  • Leucospermum glabrum*tottum " red carnival"
  • Leucospermum glabrum*tottum " red carnival"

Umístění

Pochází z jižní Afriky. Vhodné je velmi slunné stanoviště. Je třeba se vyhnout severnímu stanovišti nebo zastíněné lodžii. Platí, čím více slunce tím více květů. Minimální teplota je –2C. Lepší je ovšem před prvním mrazem včas uklidit. V zimě udržujte teplotu na světlém místě do 10C. Výška rostliny je do 1 m, šířka až 1 m. 

 

Nesnáší dlouhodobé přemokření ani přeschnutí, ačkoli vyžaduje pravidelnou a dostatečnou zálivku (protože je umístěna na plném letním slunci). Vhodná je drenáž na dně květináče. Půda nesmí být kyselá, ale musí být propustná s příměsí 30% perlitu nebo drceného keramzitu, neobohacená hnojivem. Hnojit v době vegetace každý týden. Na podzim a v zimě jednou za 14 dnů. Hnojivo by mělo být v v 0,1% koncentraci, bez fosforu a s přídavkem železa v chelátové formě. Speciální hnojivo na tento typ rostlin najdete v našem e-shopu zde. Na jaře po odkvětu seřízneme zhruba o jednu polovinu.

Velmi vhodná do zimních zahrad a nevytápěných bezmrazých lodžií. Vyplatí se věnovat výše uvedenou péči, protože květenství jsou velmi trvanlivá. Vhodná k řezu a na sušení. Dodáváme ve velikosti viz. fotografieč.2